Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI

Media społecznościowe: Instagram

Biogram

• Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI

Koło Psychologii Klinicznej i Psychoterapii APSI działające w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie powstało w 2010 roku. Jest to pierwsze koło psychologiczne w naszej uczelni. Nazwa naszego koła - APSI - to połączenie APS, czyli skrótu naszej uczelni, oraz PSI, czyli greckiej litery oznaczającej psychikę. Nazwa ma więc charakter symboliczny, podkreślający fakt, iż psychologia jest wpisana w ideę naszej uczelni.

Co robimy?

W ramach naszej działalności staramy się szerzyć wiedzę dotyczącą psychologii człowieka dorosłego, działać na rzecz zdrowia psychicznego oraz prowadzić badania naukowe z zakresu psychologii klinicznej. W swojej historii zorganizowaliśmy także dziesięć edycji ogólnopolskiej konferencji "Człowiek w Środowisku", która co roku zrzesza osoby chcące pogłębić swoją wiedzę na temat kryzysu psychicznego.

Przewodnicząca

Małgorzata Brzezińska